חכמת היסודות - אודות

חכמת היסודות

~ לנוע בדרך המלך ~

לנוע בדרך המלך

אודות חכמת היסודות

דרך המלך
תחשבו שהחיים היו נתיב אחד קבוע מראש שאין אפשרות לשנות בו דבר. כל אירוע וכל תגובה שלנו למה שקורה, כל מחשבה, רגש ופעולה, נקבעו מראש בתסריט ואנחנו רק השחקנים. בחיים ללא אפשרות בחירה היינו פועלים בלי שום צורך להפעיל שיקול דעת או כוונה. לא משנה מה היו התוצאות, היינו אומרים: "ככה זה נקבע, לא היתה שום אפשרות אחרת". היו אלו חיים ללא שום אחריות, הרי אם אין לנו יכולת לשנות כלום, אז שום דבר אינו באחריותנו. ואם כך, למה בכלל לנסות להשפיע על האירועים?
למה לנסות להטיב עם עצמנו? מזה זה משנה מה נעשה ומה לא, אין טעם להתאמץ בכלל, ממילא הכל יקרה אך ורק כפי שנקבע.

נכון שזה נשמע מצומצם ביחס לבריאה הכל כך מורכבת שאנחנו חלק ממנה?

למעשה זה הרבה יותר מורכב ובלי להיכנס לעומק הדברים, נאמר, שבין אם מדובר על דבר פעוט או על מהלך משמעותי, כמעט ללא יוצא מין הכלל, בכל רגע נתון, יש לנו אפשרות בחירה בין מספר נתיבים. ומתוך מגוון הנתיבים תמיד יש נתיב, שביחס לכל האחרים, הוא הטוב ביותר. אם נבחר בו, הדרך שלנו תהיה הקלה והנוחה ביותר מכל האפשרויות. וזו דרך המלך.

תתחבר לעוצמה שבך

דרך המלך היא לא דרך שיש בה רק טוב אך היא הדרך הטובה ביותר בכל רגע נתון, מכל הדרכים האחרות. אז למה לא בחור בדרך המובחרת ביותר בכל רגע ורגע?

דמיינו שאתם יכולים לבחור נתיב שבו אתם בריאים יותר; נתיב שבו אתם מצליחים לקבל את מה שחשוב לכם בפחות מאמץ; נתיב שבו אתם נעים את החיים שלכם יותר בקלות, מצליחים לקבל את המיטב. החיים אינם נתיב אחד בלבד. הנתיבים האלו באמת קיימים, אז למה שלא תנועו את חייכם בהם? מי או מה מונע מכם לנוע בדרך הטובה יותר?

חכמת היסודות מלמדת לנוע בדרך המלך. זוהי תפישת עולם רחבה שבנוסף לידע שהיא מלמדת על דרכי הבריאה והחיים, היא מעניקה כלים מעשיים לנוע את חיינו באהבה ובטוב, בדרך המלך.

תתחבר לעוצמה שבך


חכמת היסודות היא תפישת עולם מעשית שמלמדת כיצד לנוע את חיינו בדרך המלך באמצעות השימוש ב 4 שפות התנועה:
השפה בתנועה של יסוד האוויר, האש, המים והאדמה.


השפה בתנועה של
יסוד אש

חכמת היסודות - שפת האש
Walk your Way

שפת האש היא דרך חיים שמשלבת יחד את שפות התנועה של חכמת היסודות וכך נוצר שיתוף פעולה מודע עם הכוח המחייה אותנו, כוח הבורא. אלו חיים בעלי משמעות וסיפוק, בהם האדם מביא לביטוי את ייחודיותו, תורם את חלקו לתוכנית המופלאה של הבריאה ומרוויח את המיטב.

השפה בתנועה של
יסוד אדמה

תאגיה - שפת האדמה
Boost your Energy

שפת האדמה היא אמנות התנועה תַּאגָיה.
היא מורכבת מתרגילי תנועה ונשימה קצרים בעלי השפעה חזקה ומידית. תרגול התאגיה משביח את האיכויות האישיות, מעצים את רמת האנרגיה ומחבר אותנו באחת, לכוח החיים הגדול שבנו.


השפה בתנועה של
יסוד מים

החותמים - שפת המים
Tune your Self

שפת המים מורכבת מחותמים. אלו סמלים שההתבוננות בהם משנה את מצב התודעה. כשרוצים לצאת ממצב תקוע, לשפר מצב קיים, להבריא או להגשים מטרות חשובות, משתמשים בחותמים ומקבלים את הכוח והיכולת לשנות ולהתקדם.

השפה בתנועה של
יסוד אוויר

אביר יעקב - שפת האוויר
Lift your Mind

שפת האוויר היא חכמה עמוקה שמקורה בספר "אביר יעקב" שעוסק בסודות הבריאה ובדרך הנכונה לנוע את חיינו. שפת האוויר יוצרת שינוי תפיסתי במטרה להטיב עם עצמנו ולממש את ייעודנו, היא מלמדת כלים מעשיים להגשמה אישית ומעניקה משמעות אמיתית לחיים.מפתח השיטה

אהד אזולאי - חכמת היסודות
אהד אזולאי, חוקר ומורה משנת 1995.
כבר כשהייתי ילד התחלתי לפרק כל דבר, כל צעצוע ומכשיר סיקרנו אותי, הייתי חייב להבין איך הדברים פועלים. אז לא ידעתי להסביר את זה אך למעשה מאז ומעולם נמשכתי אל הכוח החי שמניע את הדברים. עם השנים למדתי מגוון שיטות והתנסיתי בהרבה חוויות עד שבאחד ממסעות הצום וההתבודדות שלי במדבר, נחשף בפניי מה שתמיד חיפשתי. בהתחלה הגיעו תרגילי התאגיה, די מהר התחלתי ללמד והתפלאתי בכל פעם מההשפעה העוצמתית על המתרגלים. עם השנים הגיעו שפות התנועה האחרות, נוסף הספר "אביר יעקב" שהגיע בשלמותו במהלך 3 חודשים והגיעו "החותמים" וההיגדים שמפרשים אותם. חכמת היסודות הלכה ונחשפה בשלמותה וכל פעם מחדש הפתיעה ביכולת להשפיע ולשנות את מצבי החיים לטובה. לא תמיד היו אלו שנים קלות, העיסוק בחומרים כה עוצמתיים דורש מחויבות גדולה והסכמה להשתנות אך זכיתי להכיר וללמוד חלק עצום וזעיר, מסודות הבריאה והחיים.
אני מזמין את כולכם ללמוד ולהשתמש בחכמת היסודות כדי להטיב את חייכם, להבין את התפקיד שלכם, לקבל משמעות וסיפוק ולנוע בדרך המלך.

תתחבר לעוצמה שבך

פרופסור קרסו ואהד אזולאי על שיטת תאגיה - השפה בתנועה של יסוד האדמה - בריאות 10חכמת היסודות - שאלות ותשובות

שאלות ותשובות

מהי שפת התנועה של היסודות?
בכל דבר שנמצא מתקיימת תנועה. בדומם בצומח ובחי, הכל מורכב מאטומים שנעים ללא הרף. באמצעות תנועה אנו תופשים את המציאות ופועלים בה. אנו רואים את תנועת גלי האור, שומעים את תנועת הצלילים ומפרשים את מה שנתפש בעזרת תנועת הנוירונים שבמוחנו. מחשבותינו נעות ומתחלפות, רגשותינו נעים, אין פעולה ללא תנועה. תנועה היא שפת החיים.
ובחיים 4 יסודות: 4 כוחות יצרו את היקום, 4 מרכיבים יוצרים את התא החי 4 מרכיבים יוצרים את ה DNA. ארבעת היסודות מתגשמים ברוחנו, בנפשנו, בגופנו ובמעשינו ומתגלמים ב 4 רמות: מחשבתית, רגשית, פיזית ומעשית. יסוד האוויר אחראי על התפישה והחשיבה, יסוד האש על העשייה והיצירה, יסוד המים על הרגשות והזרימה ויסוד האדמה על הבריאות, הנוכחות והחיבור לחיים.
מאחר וכל דבר שקיים נע ומאחר ושכל דבר שקיים מורכב מארבעת היסודות, שפת התנועה של היסודות, היא שפת הבריאה והחיים.

חכמת היסודות מדברת את שפת התנועה של היסודות:

השפה בתנועה של יסוד האוויר מלמדת את סודות הבריאה ועוסקת בדרך הנכונה לנוע את חיינו כדי להטיב עם עצמנו ולממש ייעודנו.
השפה בתנועה של יסוד המים מורכבת מחותמים, סמלים שמשנים את מצב התודעה. בעזרתם אנו יכולים לקבל את הכוח והיכולת לנוע בקלות ממצב קיים למצב רצוי.
השפה בתנועה של יסוד האדמה היא אמנות התנועה תַּאגָיה. שפה זו מורכבת מתרגילי תנועה ונשימה בעלי השפעה מידית כאשר התרגול משביח את האיכויות האישיות ומעצים את רמת האנרגיה.
השפה בתנועה של יסוד האש היא איחוד כל השפות לדרך חיים אחת שמעניקה משמעות, דרך בה כל אדם פועל בשיתוף פעולה מודע עם כוח הבורא שפועל דרכו, מביא לביטוי את ייחודיותו ותורם את חלקו לתוכנית המופלאה של הבריאה.

תתחבר לעוצמה שבך


האם חכמת היסודות יכולה לפתור לבעיות רפואיות?
חכמת היסודות יכולה לפתור בעיות רפואיות:
בעזרת החותמים, השפה בתנועה של יסוד המים לדוגמא, ניתן לחולל שינויים משמעותיים ביותר, למשל לשפר מדדי דם ולהוריד את רמת הסוכר או הכולסטרול מרמה גבוהה לרמה נורמלית, בקלות וללא נטילת תרופות או שינוי מיוחד בהרגלי האכילה.
בעזרת תרגול תאגיה, השפה בתנועה של יסוד האדמה, ניתן לשפר באופן משמעותי את איכות החיים של חולי CF ולטפל בהפרעות קשב וריכוז ללא צורך בתרופות.
כמו כן ניתן לרפא מחלות קשות כמו סרטן. קראו את מכתבה של רותי שהחלימה ממחלת הסרטן.

תוכן נוסף

אודות חכמת היסודות
אודות חכמת היסודות
לנוע בדרך המלך
השפה בתנועה של יסוד האוויר
שפת האוויר
אביר יעקב
השפה בתנועה של יסוד האש
שפת האש
לך את הדרך שלך
השפה בתנועה של יסוד המים
שפת המים
החותמים
השפה בתנועה של יסוד האדמה
שפת האדמה
תַּאגָיה - Tagayaעקבו אחרינו בפייסבוק