השפה בתנועה של יסוד האדמה - תאגיה

Boost your Energy
תתחבר/י לעוצמה שלך

תרגול התַּאגָיה מחבר אותך לעוצמה שבך, לכוח החיים שזורם בתאים שלך.
הוא מעצים את האנרגיה ומשביח את היכולות שלך כדי שתהיה הכי טוב שאתה יכול.
הוא גורם לך להרגיש טוב עם עצמך ולדעת שאתה אף פעם לא לבד
תמיד מלווה ונתמך ע"י הכוח הגדול שמחייה אותך.
תרגול התאגיה מאפשר לך להפוך מודע לכוח שאיתך ולשתף איתו פעולה.

תאגיה, תתחבר לעוצמה שבך

תַּאגָיה
השפה בתנועה של יסוד אדמה

השפה בתנועה של יסוד האדמה - תַּאגָיה, מורכבת מ 180 תרגילי תנועה ונשימה קצרים בעלי השפעה מידית. כל תרגיל מגלם תמצית אנרגטית מרוכזת של אחת מהאיכויות האנושיות: אומץ, שמחה, בהירות, ריכוז, נוכחות, שקט, בטחון ועוד. כאשר אנו מתרגלים איכות מסוימת היא מהדהדת בגוף באופן מורגש ועוצמתה עולה. בעקבות התרגול האיכויות שאנו זקוקים להן יום יום, הופכות נגישות ופועלות במיטבן. כשצריך להיות קשובים או נוכחים, כשצריך אומץ או יכולת ביטוי בהירה, האיכויות הנדרשות נגישות ופועלות באופן טבעי וקל.

תרגול התַּאגָיה יוצר מצב של מודעות מוגברת: החושים חדים מהרגיל, יכולת התפישה עולה, הקשב, הריכוז, הנוכחות ותחושת החיות, כל אלו תופסים מקום ברור וחד שנחווה פיזית כתחושה נפלאה. כל המערכות פועלות במיטבן, הרגש מאוזן, המחשבה בהירה ויש הרבה כוח ליצור ולעשות. תרגול התאגיה יוצר מאזן חיובי, חווית הטוב עולה והמחשבות והתחושות השליליות מצטמצמות.

תרגול התַּאגָיה מחבר אותנו בעוצמה אל מקור החיים שבנו, אל הכוח המחייה שמפעים את ליבנו מרגע היווצרותנו.

פירוש השם תַּאגָיה הוא 'בוא גע בכוח הבורא שבך' - ' תא' פירושו בארמית, בוא. ' ג' – גע. ' יה' כוח הבורא.
ה'דיבור' בשפת האדמה הופך את החיבור אל הבורא והמחייה אותנו, למודע. אנו הופכים ערים ומודעים לעצמנו, לחיים שסביבנו ולכוח שמחייה את כל שקיים. שיתוף פעולה מודע זה מאפשר לנו לצעוד את דרכנו בתמיכה ובבטחה כדי לממש את עצמנו ואת תפקידנו, כאן ועכשיו.

תרגילי התַּאגָיה מורכבים מתנועות ונשימות כאשר כל אחד מהם אורך כדקה. התרגילים נקראים 'איכויות' והם עוסקים במגוון נושאים כמו: הגברת הקשב והריכוז, שמחה, דיוק, הכלה, חוסן פנימי, ערנות, אומץ, יצירתיות, בהירות מחשבה, שיפור תפקוד החושים ועוד ועוד.
כל התרגילים קצרים, מדויקים והשפעתם מידית.

בנוסף להשבחת איכות החיים, תרגול התאגיה עוזר במגוון מצבים בהם נדרש תפקוד איכויות מיטבי: ישנו תרגול ייעודי למציגים על במה ומול קהל, ישנו תרגול ייעודי להקלה משמעותית בהפרעות קשב וריכוז ישנן סדנאות ייחודיות למקומות עבודה ואפשרויות רבות נוספות.

לכל אחת מהאיכויות שבחכמת היסודות ישנו תרגיל תאגיה, חותם שפועל כמו התרגיל ומעצים את האיכות שהוא מייצג מעצם ההתבוננות בו והיגד שמפרש את האיכות. החותמים וההיגדים שייכים לשפת התנועה של יסוד המים.

לא צריך להאמין בזה, לא חייבים להבין את זה, צריך רק לחוות את זה, ואז תדעו, כאשר תרגישו מיד את הכוח שאיתו באתם לעולם, הכוח שתמיד היה איתכם ותמיד יהיה איתכם, ושבשיתוף פעולה איתו, כמעט הכל אפשרי. נסו עכשיו את אחד מתרגלי התאגיה.
תאגיה, התנועה שמחברת אותך לחיים
תרגל עכשיו ותרגיש מיד את ההשפעה של תאגיה

תרגילים קצרים בוידאו - נסו עכשיו!

מה מתאים לכם ממש עכשיו? רוצים להרגיש רעננים יותר? אולי תרצו שקט או תחושת ביטחון, אולי אתם רוצים להיות ממוקדים ומפוקסים ברגע אחד? נסו את התרגילים ותהיו איך שמתאים לכם להיות.

מפיזור ~ למיקוד תאגיה, להיות ממוקד ולא מפוזר מכבדות ~ לקלילות תאגיה, להיות קליל ולא כבד מתקיעות ~ לזרימה תאגיה, לזרום ולא להיתקע מחולשה ~ לעוצמה

תרגול התאגיה מאפשר לך לנוע באחת, במהירות ובקלות, בין מצבים.תרגילים וסרטונים נוספים תוכלו למצוא בערוץ ה YouTube ובדף הפייסבוק

נהניתם מהתרגילים? אתם מוזמנים להשאיר תגובה

לזוז בדרך שלך
חוג שבועי - קבוצת תרגול

חוג תאגיה תרגול שבועי

שעה של תרגול תאגיה ממלאת את המצברים לכל השבוע. זה הזמן לכייל את הגוף והרוח, כמו לכוון כלי נגינה, להעצים את הכוח הפנימי, להביא בהירות למחשבה, לאזן את הרגש ולצאת כמו חדשים.
מתחילים בתרגילי גמישות ותחזוקה טובה של הגוף וממשיכים ממשיכים ב 45 דקות של תרגול תאגיה בתנועה ונשימה.
אין צורך בניסיון קודם, התרגול מתאים לכולם.

ימי שני
מושב מאור (מועדון)
קבוצת בוקר: 09:30 - 10:30
קבוצת ערב: 20:00 - 21:00

ימי רביעי
סטודיו ענבל, עין שמר 9:30 - 10:30שיעור ניסיון
הדרך הכי טובה להרגיש את ההשפעה של תרגול התאגיה היא לתרגל, אז קחו 30 דקות של זמן איכות לעצמכם ותיהנו.

נהניתם, אתם מרגישים טוב, הכול חי, זורם ומלא באנרגיה? אתם מוזמנים להשתתף איתנו בכל שבוע בחוויה עוצמתית ומרעננת של תרגול התאגיה.

לזוז בדרך שלך


שאלות ותשובות

למה כדאי לתרגל תאגיה?
כל אדם הוא יחידת אנרגיה שמפיקה 36.6 מעלות חום עם לב פועם ונפש רגישה. חשבתם פעם מאיפה יש לנו את האנרגיה לחיות כך כ 90 שנה בלי הפסקה?
גם בלי לענות כרגע על השאלה המורכבת הזו, נאמר בפשטות שככל שהמצבר הפנימי שלנו חזק יותר יש לנו יותר כוח לחיות ולפעול בחיים. ככל שהמצבר חזק יותר יש לנו יותר אנרגיה להשקיע בדברים שחשובים לנו במטרה להטיב עם עצמנו. וההיפך, ככל שכוח החיים שלנו דל יותר, יש לנו פחות אנרגיה, אנחנו פחות בריאים ופחות מרוצים מהחיים. תרגול התאגיה מחבר אותנו באופן מידי למקור החיים, והתחושה נפלאה! זה כמו לחבר מכשיר נייד לרשת החשמל, הכל פועל בעוצמה מלאה ויש לנו את הכוח והיכולת להגשים ולהתקדם. אז אם זה פשוט וזמין ועושה כל כך טוב ללב ולגוף, למה לא לתרגל תאגיה?

איך זה שתרגול התַאגָּיה משפיע בכזאת מהירות?
תרגול התאגיה משפיע בדומה להשפעה של מוזיקה עלינו – כמו שמנגינה שמחה יכולה להקפיץ ומנגינה אחרת יכולה להרגיע, כך גם תרגילי התאגיה. רצף התנועות והנשימות הייחודי לתרגילי התאגיה, מכוון ומשנה את האנרגיה הפנימית שקובעת את אופן החשיבה וההרגשה שלנו. ההשפעה מידית והתוצאה היא תחושת חיות, מלאות, שקט ועוצמה.

למי מתאים תרגול התאגיה?
התרגול מתאים לכל אדם מגיל 6 ומעלה והוא מיועד לשמור על רמה אנרגטית גבוהה וחיבור ברור לכוח החיים שבנו. בנוסף ליתרונות הרבים של התרגול הקבוע, כמו שמירה על מצב בריאותי גבוה, יכולת חשיבתית חדה ותנועה רגשית מאוזנת, לתרגול יש השפעה ויכולת להטיב במצבים רבים: תרגול תאגיה עוזר מאוד להקלה בבעיות קשב וריכוז, התרגול עוזר לחולי CF ומשביח באופן משמעותי את איכות החיים שלהם ויש עוד דוגמאות רבות נוספות. אחד הדברים המפתיעים הוא שתרגול תאגיה עוזר אפילו לאנשים משותקים; כאשר הם צופים בתרגול או כשמתרגלים תאגיה לידם, הם מרגישים טוב יותר, על אף שהם בעצמם לא יכולים לזוז.
תרגול תאגיה מתאים לכל מי שרוצה לשפר את היכולות שלו בכל תחום, להרגיש חיוני, בריא ומלא באנרגיה.

כמה תרגילי תאגיה יש ועל מה הם משפיעים?
ישנם כ 180 תרגילים תרגילי תאגיה כאשר כל תרגיל משפיע על אחת מהאיכויות שאיתן אנו פועלים ומביא אותה לתפקוד מיטבי: שקט, דיוק, אומץ, בהירות, ביטחון, הן חלק מהאיכויות האנושיות שכאשר הן זמינות לנו ופועלות בעוצמה המתאימה, קל לנו יותר להתקדם בכל תחום בחיינו. תרגול התאגיה משפיע באופן מיידי על המחשבות, על הרגשות ועל הגוף כאשר הפעולות שלנו משתנות בהתאם לאיכות שאותה אנו מתרגלים. אם נתרגל לדוגמא את האיכות 'שמחה פנימית', היא תהפוך לזמינה יותר ובמילים אחרות יהיה לנו הרבה יותר קל להיות שמחים. כך אפשר לנסוך אומץ, להביא לשקט, להעצים את כוח הרצון ולמעשה לשנות כל מצב קיים למצב רצוי כאשר אנו הופכים לחיוניים יותר, אנרגטיים ועוצמתיים מהרגיל.

מה צריך כדי לתרגל תאגיה?
אין צורך בשום תנאי מיוחד כדי לתרגל תאגיה, אין צורך במרחב גדול, במזרון או בשום אמצעי אחר וזהו אחד היתרונות של השיטה. אפשר לתרגל בכל מקום, אפשר לתרגל בעמידה, בישיבה, אפילו בדמיון אם אין אפשרות אחרת, וזה עובד.

כמה פעמים וכמה זמן רצוי לתרגל?
כל תרגיל תאגיה אורך בין 30 שניות לדקות ספורות. אפשר לתרגל איכות אחת 3 פעמים ביום וליהנות מההשפעה לאורך כל היום ואפשר לתרגל רצפים שונים של מספר איכויות, אחת לשבוע או יותר, ולשמור על רמה אנרגטית גבוהה מהרגיל.

לזוז בדרך שלך
תאגיה מתורגלת בבתי ספר בהצלחה גדולה

קשב וריכוז
להיות ממוקד ושקט ללא מאמץשיטת תַּאגָיה מתמחה בשיפור יכולות הלימוד דרך תרגילים ייעודיים, קצרים וקליטים, שמשפיעים מיד על שלושה תחומים עיקריים:

יצירת שקט פנימי שמונע הסחות דעת
הגברת יכולת הריכוז והמיקוד
ומיתון תגובתיות

אין צורך בתהליכים ארוכים, ברגע שלומדים את תרגילי הבסיס, מספר חזרות ביום של כ 5 דקות, ויכולת הלימוד, הריכוז וחדות התפישה, משתפרים באופן משמעותי ביותר. התרגול מתאים לילדים ולמבוגרים ומיועד לכל מי שמעוניין לשפר את הישגיו הלימודיים.

מה עושים במפגש?

כל אחד מאתנו ייחודי בדרך שלו, גם בכישורים וגם בקשיים. במפגש אנחנו מאבחנים גם את אלו וגם את אלו ומתאימים סט תרגילים אישי לכל אדם מתוך מגוון רחב של תרגילי תאגיה שמיועדים לשיפור כישורי הלמידה.
במפגש לומדים לתרגל לבד ולאחר מכן כל מה שנשאר זה לתרגל כ 5 דקות ביום. במידת הצורך אפשר להוסיף ולתרגל לפני מבחן, ישיבה או כל משימה שדורשת ריכוז, התמדה, ומיקוד לאורך זמן.

בנוסף, אנחנו עוסקים בשני נושאים נוספים:

'תחזוקה אנרגטית'
אתם בוודאי מכירים את התופעה שצריך לעשות משהו שדורש כישורי למידה וריכוז ופתאום אנחנו מוכנים לעשות הכל חוץ מלשבת ולהתרכז - בלי הפסקות, בלי הסחות דעת, בלי תירוצים. ובכן, 'תחזוקה אנרגטית' מלמדת לאסוף בקלות מספיק כוח וגם לשמור על האנרגיה שלך כדי להתרכז ולסיים את המשימה עד הסוף.

'העצמת כישורים'
כאמור, בעקבות האבחון כל מתאמן מקבל סט תרגילים אישי שמיועד להקל על הפרעות קשב וריכוז אבל חשוב לא פחות, תרגילים שמאפשרים ביטוי קל יותר של הכישורים האישיים. כשעושים משהו שנמצא בך, בקלות ובהצלחה, הביטחון העצמי מתחזק, ההתייחסות להפרעות קטנה והסביבה מפרגנת ותומכת.

לקביעת פגישה צור קשרלזוז בדרך שלך
תרגול בבתי ספר
תוצאות התרגול שערכנו בבתי הספר יוצאות דופן. נמצא שלאחר חודש תרגול, יש שיפור ב 22 מדדים שבודקים הפרעות קשב וריכוז מתוך 32 מדדים. מדובר באחוזי הצלחה מעולים אך מעבר לסטטיסטיקה, התלמידים וההורים מרגישים הרבה יותר טוב וזה ההישג משמעותי.

אלו התחומים בהם חל השיפור הגבוה ביותר אצל התלמידים בעקבות תרגול התאגיה:

אבחון וטיפול בהפרעות קשב וריכוז אצל ילדים ומבוגרים יכולת ריכוז גבוהה שאינה מוסחת בקלות מגירויים חיצוניים.
ריטלין נוירופידבק ואבחון דידקטי יכולת התמקדות והתמדה לאורך זמן.
מומחה להפרעות קשב וריכוז שליטה טובה יותר בעיכוב תגובות ובהפסקת פעולות מפריעות.
טיפול בהפרעות קשב וריכוז שיפור הזיכרון ויכולות הסדר, התכנון והארגון.
תאגיה, השיטה הטבעית לטיפול בהפרעות קשב וריכוז מיקוד התפישה וההבחנה בין עיקר לתפל.
 המרכז לטיפול בהפרעות קשב וריכוז מכון הגברת רמת הנוכחות והפחתת מצבי חולמנות.
חוג חוגים חוגל תאגיה לילדים עם הפרעות קשב וריכוז הצלחה בביצוע מטלות ושיפור הביטחון העצמי.

תלמידים והורים ומורים מספרים:

התלמידים שמתרגלים תאגיה מעידים על יכולת ריכוז טובה יותר בשיעור, על רמת תשומת לב גבוהה שמונעת הסחות מגירויים חיצוניים, הם מדווחים שקל להם יותר להתרכז בשיעור והם פחות מתעייפים מהמאמץ להישאר מרוכזים וללמוד.
בבית, התלמידים מצליחים לסיים מטלות ולהתמיד בהכנת שיעורי בית ועבודות לעומת המצב שלפני תרגול התאגיה. בנוסף, הם מצליחים יותר בביצוע מטלות באופן כללי גם ללא קשר ללימודים כמו: להצליח לנגן טוב יותר, להצליח טוב יותר בתחרויות ספורט ועוד.
ההורים מדווחים על יכולת גבוהה יותר של התלמידים בהתמדה בביצוע מטלות "משעממות" במיתון תגובתיות יתר, בהפחתה בדיבור יתר, ברמת נוכחות גבוהה יותר ופחות מצבי חולמנות. כמו כן ההורים מעידים על פחות ריבים בבית, בין אחים וחברים, על פחות נטייה של הילדים להתפרץ לדברים והצלחה גבוהה יותר בדחיית סיפוקים מידיים.

המורים מדווחים על יכולת ריכוז גבוהה יותר בשיעור. תלמידים שלפני תרגול התאגיה התקשו להקשיב ולקחת חלק פעיל בשיעור, מצליחים להקשיב ללא קושי, להתעלם מהפרעות, לא לעסוק בדברים אחרים בזמן השיעור, ולהישאר לשבת לאורך השיעור בלי לקום או להתנועע בכיסא.

לחצו למעבר לדף מאמרים בנושא טיפול בשיטת תאגיה בהפרעות קשב וריכוז

פתרון מהיר ויעיל לילדים עם הפרעות קשב וריכוז

תוכן נוסף

אודות חכמת היסודות
אודות חכמת היסודות
לנוע בדרך המלך
השפה בתנועה של יסוד האוויר
שפת האוויר
אביר יעקב
השפה בתנועה של יסוד האש
שפת האש
לך את הדרך שלך
השפה בתנועה של יסוד המים
שפת המים
החותמים
השפה בתנועה של יסוד האדמה
שפת האדמה
תַּאגָיה - Tagayaעקבו אחרינו בפייסבוק