השפה בתנועה של יסוד האדמה - תאגיה

Boost your Energy
תתחבר/י לעוצמה שלך

תרגול התַּאגָיה מחבר אותך לעוצמה שבך, לכוח החיים שזורם בתאים שלך.
הוא מעצים את האנרגיה ומשביח את היכולות שלך כדי שתהיה הכי טוב שאתה יכול.
הוא גורם לך להרגיש טוב עם עצמך ולדעת שאתה אף פעם לא לבד
תמיד מלווה ונתמך ע"י הכוח הגדול שמחייה אותך.
תרגול התאגיה מאפשר לך להפוך מודע לכוח שאיתך ולשתף איתו פעולה.

תאגיה, תתחבר לעוצמה שבך

תַּאגָיה
השפה בתנועה של יסוד אדמה

השפה בתנועה של יסוד האדמה - תַּאגָיה, מורכבת מ 180 תרגילי תנועה ונשימה קצרים בעלי השפעה מידית. כל תרגיל מגלם תמצית אנרגטית מרוכזת של אחת מהאיכויות האנושיות: אומץ, שמחה, בהירות, ריכוז, נוכחות, שקט, בטחון ועוד. כאשר אנו מתרגלים איכות מסוימת היא מהדהדת בגוף באופן מורגש ועוצמתה עולה. בעקבות התרגול האיכויות שאנו זקוקים להן יום יום, הופכות נגישות ופועלות במיטבן. כשצריך להיות קשובים או נוכחים, כשצריך אומץ או יכולת ביטוי בהירה, האיכויות הנדרשות נגישות ופועלות באופן טבעי וקל.

תרגול התַּאגָיה יוצר מצב של מודעות מוגברת: החושים חדים מהרגיל, יכולת התפישה עולה, הקשב, הריכוז, הנוכחות ותחושת החיות, כל אלו תופסים מקום ברור וחד שנחווה פיזית כתחושה נפלאה. כל המערכות פועלות במיטבן, הרגש מאוזן, המחשבה בהירה ויש הרבה כוח ליצור ולעשות. תרגול התאגיה יוצר מאזן חיובי, חווית הטוב עולה והמחשבות והתחושות השליליות מצטמצמות.

תרגול התַּאגָיה מחבר אותנו בעוצמה אל מקור החיים שבנו, אל הכוח המחייה שמפעים את ליבנו מרגע היווצרותנו.

פירוש השם תַּאגָיה הוא 'בוא גע בכוח הבורא שבך' - ' תא' פירושו בארמית, בוא. ' ג' – גע. ' יה' כוח הבורא.
ה'דיבור' בשפת האדמה הופך את החיבור אל הבורא והמחייה אותנו, למודע. אנו הופכים ערים ומודעים לעצמנו, לחיים שסביבנו ולכוח שמחייה את כל שקיים. שיתוף פעולה מודע זה מאפשר לנו לצעוד את דרכנו בתמיכה ובבטחה כדי לממש את עצמנו ואת תפקידנו, כאן ועכשיו.

תרגילי התַּאגָיה מורכבים מתנועות ונשימות כאשר כל אחד מהם אורך כדקה. התרגילים נקראים 'איכויות' והם עוסקים במגוון נושאים כמו: הגברת הקשב והריכוז, שמחה, דיוק, הכלה, חוסן פנימי, ערנות, אומץ, יצירתיות, בהירות מחשבה, שיפור תפקוד החושים ועוד ועוד.
כל התרגילים קצרים, מדויקים והשפעתם מידית.

בנוסף להשבחת איכות החיים, תרגול התאגיה עוזר במגוון מצבים בהם נדרש תפקוד איכויות מיטבי: ישנו תרגול ייעודי למציגים על במה ומול קהל, ישנו תרגול ייעודי להקלה משמעותית בהפרעות קשב וריכוז ישנן סדנאות ייחודיות למקומות עבודה ואפשרויות רבות נוספות.

לכל אחת מהאיכויות שבחכמת היסודות ישנו תרגיל תאגיה, חותם שפועל כמו התרגיל ומעצים את האיכות שהוא מייצג מעצם ההתבוננות בו והיגד שמפרש את האיכות. החותמים וההיגדים שייכים לשפת התנועה של יסוד המים.

לא צריך להאמין בזה, לא חייבים להבין את זה, צריך רק לחוות את זה, ואז תדעו, כאשר תרגישו מיד את הכוח שאיתו באתם לעולם, הכוח שתמיד היה איתכם ותמיד יהיה איתכם, ושבשיתוף פעולה איתו, כמעט הכל אפשרי. נסו עכשיו את אחד מתרגלי התאגיה.
תאגיה, התנועה שמחברת אותך לחיים
תרגל עכשיו ותרגיש מיד את ההשפעה של תאגיה

תרגילים קצרים בוידאו - נסו עכשיו!

מה מתאים לכם ממש עכשיו? רוצים להרגיש רעננים יותר? אולי תרצו שקט או תחושת ביטחון, אולי אתם רוצים להיות ממוקדים ומפוקסים ברגע אחד? נסו את התרגילים ותהיו איך שמתאים לכם להיות.

מפיזור ~ למיקוד תאגיה, להיות ממוקד ולא מפוזר מכבדות ~ לקלילות תאגיה, להיות קליל ולא כבד מתקיעות ~ לזרימה תאגיה, לזרום ולא להיתקע מחולשה ~ לעוצמה

תרגול התאגיה מאפשר לך לנוע באחת, במהירות ובקלות, בין מצבים.תרגילים וסרטונים נוספים תוכלו למצוא בערוץ ה YouTube ובדף הפייסבוק

נהניתם מהתרגילים? אתם מוזמנים להשאיר תגובה

לזוז בדרך שלך
חוג שבועי - קבוצת תרגול

תאגיה תרגול שבועי בזום

שעה של תרגול תאגיה ממלאת את המצברים לכל השבוע. זה הזמן לכייל את הגוף והרוח, כמו לכוון כלי נגינה, להעצים את הכוח הפנימי, להביא בהירות למחשבה, לאזן את הרגש ולצאת כמו חדשים.
מתחילים בתרגילי מתיחות וגמישות, וממשיכים ב 45 דקות של תרגול תאגיה בתנועה ונשימה.
אין צורך בניסיון קודם, התרגול מתאים לכולם.

ימי ראשון וחמישי בשעה 19:00, בזום.
שילחו מייל להרשמה או התקשרו.שיעור ניסיון
הדרך הכי טובה להרגיש את ההשפעה של תרגול התאגיה היא לתרגל, אז קחו 30 דקות של זמן איכות לעצמכם ותיהנו.

נהניתם, אתם מרגישים טוב, הכול חי, זורם ומלא באנרגיה? אתם מוזמנים להשתתף איתנו בכל שבוע בחוויה עוצמתית ומרעננת של תרגול התאגיה.

לזוז בדרך שלך


שאלות ותשובות

למה כדאי לתרגל תאגיה?
כל אדם הוא יחידת אנרגיה שמפיקה 36.6 מעלות חום עם לב פועם ונפש רגישה. חשבתם פעם מאיפה יש לנו את האנרגיה לחיות כך כ 90 שנה בלי הפסקה?
גם בלי לענות כרגע על השאלה המורכבת הזו, נאמר בפשטות שככל שהמצבר הפנימי שלנו חזק יותר יש לנו יותר כוח לחיות ולפעול בחיים. ככל שהמצבר חזק יותר יש לנו יותר אנרגיה להשקיע בדברים שחשובים לנו במטרה להטיב עם עצמנו. וההיפך, ככל שכוח החיים שלנו דל יותר, יש לנו פחות אנרגיה, אנחנו פחות בריאים ופחות מרוצים מהחיים. תרגול התאגיה מחבר אותנו באופן מידי למקור החיים, והתחושה נפלאה! זה כמו לחבר מכשיר נייד לרשת החשמל, הכל פועל בעוצמה מלאה ויש לנו את הכוח והיכולת להגשים ולהתקדם. אז אם זה פשוט וזמין ועושה כל כך טוב ללב ולגוף, למה לא לתרגל תאגיה?

איך זה שתרגול התַאגָּיה משפיע בכזאת מהירות?
תרגול התאגיה משפיע בדומה להשפעה של מוזיקה עלינו – כמו שמנגינה שמחה יכולה להקפיץ ומנגינה אחרת יכולה להרגיע, כך גם תרגילי התאגיה. רצף התנועות והנשימות הייחודי לתרגילי התאגיה, מכוון ומשנה את האנרגיה הפנימית שקובעת את אופן החשיבה וההרגשה שלנו. ההשפעה מידית והתוצאה היא תחושת חיות, מלאות, שקט ועוצמה.

למי מתאים תרגול התאגיה?
התרגול מתאים לכל אדם מגיל 6 ומעלה והוא מיועד לשמור על רמה אנרגטית גבוהה וחיבור ברור לכוח החיים שבנו. בנוסף ליתרונות הרבים של התרגול הקבוע, כמו שמירה על מצב בריאותי גבוה, יכולת חשיבתית חדה ותנועה רגשית מאוזנת, לתרגול יש השפעה ויכולת להטיב במצבים רבים: תרגול תאגיה עוזר מאוד להקלה בבעיות קשב וריכוז, התרגול עוזר לחולי CF ומשביח באופן משמעותי את איכות החיים שלהם ויש עוד דוגמאות רבות נוספות. אחד הדברים המפתיעים הוא שתרגול תאגיה עוזר אפילו לאנשים משותקים; כאשר הם צופים בתרגול או כשמתרגלים תאגיה לידם, הם מרגישים טוב יותר, על אף שהם בעצמם לא יכולים לזוז.
תרגול תאגיה מתאים לכל מי שרוצה לשפר את היכולות שלו בכל תחום, להרגיש חיוני, בריא ומלא באנרגיה.

כמה תרגילי תאגיה יש ועל מה הם משפיעים?
ישנם כ 180 תרגילים תרגילי תאגיה כאשר כל תרגיל משפיע על אחת מהאיכויות שאיתן אנו פועלים ומביא אותה לתפקוד מיטבי: שקט, דיוק, אומץ, בהירות, ביטחון, הן חלק מהאיכויות האנושיות שכאשר הן זמינות לנו ופועלות בעוצמה המתאימה, קל לנו יותר להתקדם בכל תחום בחיינו. תרגול התאגיה משפיע באופן מיידי על המחשבות, על הרגשות ועל הגוף כאשר הפעולות שלנו משתנות בהתאם לאיכות שאותה אנו מתרגלים. אם נתרגל לדוגמא את האיכות 'שמחה פנימית', היא תהפוך לזמינה יותר ובמילים אחרות יהיה לנו הרבה יותר קל להיות שמחים. כך אפשר לנסוך אומץ, להביא לשקט, להעצים את כוח הרצון ולמעשה לשנות כל מצב קיים למצב רצוי כאשר אנו הופכים לחיוניים יותר, אנרגטיים ועוצמתיים מהרגיל.

מה צריך כדי לתרגל תאגיה?
אין צורך בשום תנאי מיוחד כדי לתרגל תאגיה, אין צורך במרחב גדול, במזרון או בשום אמצעי אחר וזהו אחד היתרונות של השיטה. אפשר לתרגל בכל מקום, אפשר לתרגל בעמידה, בישיבה, אפילו בדמיון אם אין אפשרות אחרת, וזה עובד.

כמה פעמים וכמה זמן רצוי לתרגל?
כל תרגיל תאגיה אורך בין 30 שניות לדקות ספורות. אפשר לתרגל איכות אחת 3 פעמים ביום וליהנות מההשפעה לאורך כל היום ואפשר לתרגל רצפים שונים של מספר איכויות, אחת לשבוע או יותר, ולשמור על רמה אנרגטית גבוהה מהרגיל.

תוכן נוסף

אודות חכמת היסודות
אודות חכמת היסודות
לנוע בדרך המלך
השפה בתנועה של יסוד האוויר
שפת האוויר
אביר יעקב
השפה בתנועה של יסוד האש
שפת האש
לך את הדרך שלך
השפה בתנועה של יסוד המים
שפת המים
החותמים
השפה בתנועה של יסוד האדמה
שפת האדמה
תַּאגָיה - Tagayaעקבו אחרינו בפייסבוק