חכמת היסודות - דע את עצמך

חכמת היסודות - מאמרים

חכמת היסודות - זכור את המקוראיך אפשר להשתמש בבחירה החופשית שלך ולהיות נאמן לעצמך ועדיין להתנהל בסביבה לוחצת ומרובת דרישות.

גם הכנת ארוחה וגם הקמת עסק, זהו תהליך של בריאה ובו 9 שלבים זהים. תרגול "חיבור אל הרוח" יוצר חיבור ברור ומודע לכוח שאיתו אנו פועלים ובין השאר מאפשר להצליח במשימות בקלות ובמאמץ מזערי.

צריך הרבה אומץ כדי לקפוץ ממקום בטוח ומוכר אל הלא ידוע. החגבים יכולים ללמד אותנו משהו על אומץ ועל איך לסמוך על כוח החיים.

תהליך הנביטה מתאר בדיוק את מה שקורה כאשר נולד בנו רעיון ואנחנו יוצאים למסע כדי להגשים אותו.

מאמרים בנושא הצלחת הטיפול בהפרעות קשב וריכוזחכמת היסודות - לתת אמון מלא

האומץ ללכת בדרך הלב

אומץ היא תנועה מתוך אמון מלא בכוח החיים שמקיים אותנו.

כששואלים אנשים שעשו מעשה אמיץ מאיפה היה להם האומץ, הרבה פעמים הם אומרים שהם לא יודעים איך זה קרה, שמשהו בתוכם קרא להם לפעול, בלי לחשוב. שהם השתמשו באיזשהו כוח שלא נמצא באופן קבוע - והכוח זה אכן החי בנו. הוא זה שמאפשר לפרוץ מעבר לגבולות וכשאנחנו פוגשים אותו, הוא מורגש כעוצמה שנכנסת בבת אחת וגורמת לנו לפעול באופן מהיר מדויק.

למה כדאי לתת לאומץ יותר מקום בחיינו?

באופן טבעי אנחנו מעדיפים להיות במצב של ביטחון ויציבות אבל תכנית החיים היא לחוות, להתקדם ולהתפתח ואלו דורשים מאתנו להיות בתנועה ולא סתם תנועה, כדי שתהיה למידה והתפתחות, התנועה היא תמיד כנגד התנגדות. השינוי גובה את מחיר הנוחות ומכריח אותנו לנוע. אנחנו נדרשים לאומץ כדי לזוז את החיים שלנו, כדי להעז להגיע מעבר לגבולות המוכרים ולהרוויח חוויות חדשות שמאפשרות לנו לממש יותר מהפוטנציאל שבנו. אם נבחר להיאחז ולהישאר במקום, בסופו של דבר הנשמה תתעייף מהעמידה וההתבצרות וכדי לממש את עצמה היא תגרום לשינוי. וכידוע היא מסוגלת למוטט גם את הבניינים היציבים ביותר בחיינו. אך אם נאמץ את האומץ הדברים יזוזו יותר בנוחות.

אז איך מאמצים את האומץ?

בטבע החגבים מסמלים את איכות האומץ, הם תמיד קופצים אל הלא ידוע בלי לדעת היכן ינחתו. אפשר לומר שהאיכות הטבעית שפועלת בהם היא היכולת לסמוך באופן מלא על כוח שמקיים אותם. הכוח שמפעיל אותם בוחר לחוות את עצמו ולא לסכן אותם, להיפך, הוא בא להיות בדיוק מה שהם, נועזים וקופצים.
איכות 'האומץ' שנמצאת בהם באופן טבעי נמצאת גם בנו, זוהי היכולת לסמוך באופן מלא על הכוח שמקיים אותנו, מתוך ההכרה שהכוח שחי בנו, בא לחוות את החיים ולא הגיע כדי למות. המוות מחכה לכל היצורים, אבל החיים ארוכים מין המוות.
כדי לקפוץ באומץ ממצבים שמיצו את עצמם למקום חדש אנחנו צריכים לסמוך על כוח החיים שמקיים אותנו ובשביל זה אנחנו צריכים להרגיש אותו, לדעת בוודאות מלאה שהוא איתנו בכל רגע ובכל מצב. מתוך אמון מלא, אנו יכולים לשחרר, מסכימים לא לדעת הכל ולקבל את מה שיגיע מתוך הידיעה הפנימית שאנו שמורים, מוגנים, מודרכים ואהובים בדרכנו.

קחו רגע ותגידו לעצמכם: "אני שמור, מוגן, מודרך והאהוב" – איך אתם מרגישים עם זה? איפה אם בכלל מתקיימת נקודת חולשה במשפט הזה עבורכם?

על פי חכמת היסודות ההגדרה לאומץ היא "היכולת לסמוך על הבורא כדי ללכת בדרך הלב" - להקשיב לקול הפנימי ולהאמין שהעולם יביא את הטוב ביותר עבורנו משום שנשמתנו תמיד תזמן לעצמה את התנאים הטובים ביותר למימוש מלא. אומץ אם כן, הוא תכונה בסיסית שנדרשת כדי שנלך את הדרך שלנו, כדי שנגשים את החלומות שלנו וכדי שנעז לחיות באמת, כשאנו מאפשרים לרוח לחלל דרכנו את מנגינות החיים.
דרך תרגול איכות 'האומץ' בתאגיה למשל אפשר להגביר את האומץ במהירות ובעוצמה. תרגול איכות החגב משנה את התדר הרגיל שלנו לתדר של העזה. היא מאפשרת לנו לחשוב באופן נועז יותר, להעז להרגיש ולפעול מתוך אמון בבורא שיתמוך וידריך אותנו נאמנה. ממש עכשיו אתם יכולים לעשות הפסקה של דקה ולחוות בגוף את הכוח שבכם. תרגלו את "חזרה למקור העוצמה" או את "ציפוי מגן" כדי להרגיש בטוחים ושמורים. אתם מוזמנים להצטרף לתרגול הקבוע שלנו ולחוות עוד מהעוצמה שבתרגול התאגיה.


חזרה לתחילת הדף


פריצת דרך - Breakthrough

נביטה - היכולת להוציא מין הכוח אל הפועל

תהליך הנביטה הוא מסע של הזרע להגשמת הפוטנציאל שבו, מתוך אדמה החשוכה והקרה אל חום השמש ואוויר העולם. זהו מסע של פריצה והתפתחות, תנועה של כוח החיים לקראת מפגש של עוצמה שבו מתחברים אדמה ושמיים. וכך גם מסעו של האדם, שמגיע כדי לממש זרעי הפוטנציאל שבו ואת החלומות שבלב.

הזרעים טמונים באדמה הדחוסה ומחכים לקריאתה של הרוח ומשנשמעת הקריאה ניצוץ של חיים ניצת בזרע ומתחילה תנועה. זוהי פקודה שאין לסרב לה, זוהי המהות שמבקשת את המימוש דרך תנועה של חיים.
כעת ניתן להגשים את הפוטנציאל הטמון: אפשר להתפתח למעלה, אל מעל הקרקע לכיוון השמש והאור ואפשר להתפתח לרוחב להשביח יכולות, ללמוד לקבל את הסביבה ולהתמזג עם האדמה באופן שקט. זהו המקום להחליט: האם להישאר קבור באדמה הקרה והחשוכה ולשמש כדשן ומזון לצמחים האחרים, או להתאמץ ולהילחם על מימוש פוטנציאל החיים: להתעלות אל מעל פני הקרקע ולפגוש מימד חדש של אור, קולות, צבעים ואתגרים.

~ כמה רחוק את/ה מוכן ללכת כדי להגשים את החלומות שבלב שלך? איזה מחיר תהיה מוכן לשלם כדי להיות נאמן לעצמך וללכת עם האמת שלך? ~

ההחלטה בידינו: איך אנו בוחרים לחיות את חיינו? באיזו עוצמה אנו מעוניינים לפגוש ולחוות את החיים?
בתחילתו של תהליך הנביטה התזונה משמעותית להצלחה ודרושה אנרגיה רבה לפריצה דרך האדמה הדחוסה והחשוכה. לפעמים הסביבה מאפשרת, האדמה פורייה, המים זורמים, ישנו עושר של מינרלים וכל המרכיבים תומכים בתהליך, אבל לפעמים הסביבה מעכבת, האדמה צחיחה מלאה במכשולים וחסרה תמיכה בתהליך הנביטה. כשנמצאים לקראת פריצת דרך, כדאי להימנע ממגע עם מי שעלול לעכב את התנועה החדשה ומומלץ להתחזק בגורמים תומכים. הזרע יודע כיצד להזין עצמו מתוך האפשרויות שבסביבה נתונה, גם אם יושקה במי באושים, הוא ידע לברור את החלקים הטובים של המים. גם עלינו לדעת להפריד בין גורמים תומכים למעכבים, לפעמים זה מתעתע ודווקא אנשים קרובים ואוהבים עלולים להעלות דאגה וחשש, להביא את הפחדים שלהם אל מול השינוי. מזון זה אינו תורם, הוא עוצר ומקפיא את התהליך.
ומה איתנו? האם אנחנו מהווים מכשול לעצמנו? את תהליך הנביטה אפשר לעצור. להקפיא את התנועה, לא לעמוד במילתנו שלנו לעצמנו ולהפר את המחויבות לשינוי. אבל אי אפשר לעשות זאת פעמים רבות. בכל פעם שאנו לא נאמנים לעצמנו אנו מאבדים כמות גדולה של אנרגיה ובשלב מסוים זוהי דרך ללא חזרה. אין מספיק אנרגיה לאסוף את עצמנו מחדש ולהגיע למסה קריטית שדרושה לפריצה. זהו השלב שבו אנשים מוותרים, מתייאשים, והופכים מזון, דשן לאדמה.
תהליך הנביטה דורש התמסרות מוחלטת לבורא ונחישות חסרת פשרות להתמיד בדרך שנבחרה. בטיפוס מעלה כנגד לחצי האדמה, לחצי הסביבה, קל לוותר, לשכוח את המטרה ולהתגעגע אל האשליה שבנוחות המדומה; להמשיך להיות קבור בסביבה המוכרת. התמסרות מוחלטת מתבטאת בנתינת אמון מלא בבורא, בחיים ובנשמה שיודעת כיצד להשיג את מטרתה: לפגוש את החיים מתוך עוצמה ובביטוי מלא ורחב. הנחישות וההכרה בליווי וההדרכה שאתנו הם דבר שמונע מאתנו לאבד את האנרגיה כתוצאה מהקשיים שבדרך.
לקראת הפריצה זהו אחד השלבים הקריטיים, קרוב אל פני הקרקע, המים שמחלחלים אל שכבה הקרובה אל פני האדמה, מקפיאים ומקשים את האדמה. הבדידות מצמצמת את ההוויה. זהו תהליך טבעי. בשעה זו אין אפשרות ואנרגיה לסחוב מטען מיותר, בדרך כלל בשלב הזה נרגיש בדידות וזה המקום להיעזר בכוח החיים הנצחי שבנו כדי להחליש את תחושת הבדידות והנפרדות.
השלב הזה בו אנו מרגישים את הקושי הגדול ביותר הוא הסימן החיובי. כאשר הקור בשיאו והחשכה ארוכה אפשר לדעת שעשינו דרך משמעותית, אפשר לדעת שהשינוי המיוחל קרב. כמה צעדים משם, כמה סנטימטרים ונפרוץ אל פני הקרקע. על אף שעדיין חשוך וטחוב, כמה סנטימטרים מכאן, כמה צעדים קדימה ונוכל להרגיש את חום השמש שאינו מוטל בספק. המפגש קרב, מפגש של עוצמה, שני כוחות שווים העומדים להתאחד ולאפשר צמיחה.
וברגע הפריצה אנחנו פוגשים את אור השמש, אנרגיה שמעניקה חיים מוזרמת אל האדמה דרך הגבעול, ואנרגיה תומכת עולה חזרה מין האדמה. המפגש בין שמיים ואדמה מעניק חיים וצבע לגבעול הצעיר, ושני העלים הראשונים פורסים את עצמם לאור כמו זוג ידיים שנפתחות לשמיים, מודות על הרגע המרגש.
הגענו לסוף, זהו סיום תהליך הנביטה אך זוהי רק תחילתה של הדרך החדשה. משלב ההעזה להיענות לקריאתה של הרוח לצאת ולהתממש בעולם החומר ועד להגשמת החלום במלואו.
לכל אחד החלומות שלו, כשהמכנה המשותף לכולם הוא לפגוש את החיים, לטעום מהם בהנאה, להיות נאהב ולהגשים את האפשרויות הטמונות. מכאן הדרך מתפתחת בתהליך של צמיחה. גם כאן אין דבר מובטח, אתגרים חדשים, סכנות חדשות והזדמנויות חדשות ממלאים את הסביבה החדשה. עם ההצלחות בתהליכי הנביטה של חלומותינו, מתגבש הניסיון, כוח החיים מתחזק, האמון וההתמסרות גדלים, הנחישות וחוסר הפשרנות מתחדדות. פירות התהליכים יפזרו זרעים נוספים ויאפשרו לכל אחד מהם את תהליך הנביטה מראשיתו.
זהו מעגל של חיים שמסתיים במוות דרך מיצוי הפוטנציאל הגלום במפגש של עוצמה בין רוח וחומר.

תתחבר לעצמך

החיבור אל הרוח

"בְּרֵאשִׁית, בָּרָא אֱלֹהִים, אֵת הַשָּׁמַיִם, וְאֵת הָאָרֶץ" ומאז, אנו, קצוותיו של הבורא על פני האדמה, מנסים ללא הרף לחבר את השמיים עם האדמה: להוריד את הרוח אל החומר, לבטא את כוונותיה בעולמנו ולהעשיר חזרה את הבורא בניסיון חיינו;

אז מה בעצם אנחנו עושים פה?
מתישהו כדאי לשאול את השאלה הזו. לקום בבוקר, ללכת לעבוד, להעביר 80-90 שנה ולהיעלם, זו כנראה לא התשובה המלאה. נכון שזה מה שרוב האנשים עושים אבל כדי שהמסע הזה יצדיק את עצמו עבורנו, אנחנו זקוקים למשמעות. יש כאלו שמוצאים אותה כשיש להם עדיין מספיק אנרגיה ליהנות ממנה, יש שמוצאים אותה מאוחר מידי ומצטערים על הרבה שנים שחיו בלעדיה ויש כאלו שלא יודעים אפילו שהיא קיימת, הם חיים מיום ליום, בלי שאלות וגם בלי תשובות.
כשיש משמעות למה שאנחנו עושים, אפשר להרוויח את המירב מכל פעולה ולזכות בסיפוק אמיתי. המטרות הופכות בהירות והבחירות הופכות למודעות. דברים לא קורים סתם כי הם קורים ולנו נשאר להתמודד עם התוצאות, ההיפך, הרבה דברים קורים כי התכוונו אליהם, יש לנו אחריות ובצידה תמורה, אנו מרוויחים מהחיים הרבה יותר.

איך מוצאים משמעות?

אחת הדרכים היא לפנות ישירות אל המקור. אל הכוח שמעניק לנו את החיים, זה שנמצא בתאים שלנו, זה שגורם ללב שלנו לפעום כל כך הרבה שנים. לאינטליגנציה כזו מופלאה בוודאי יש תוכנית ומטרה, אנחנו לא נמצאים פה סתם כך. אם נדע על הסיבות לקיום האישי שלנו ועל התפקיד שלנו בעולם, נזכה במשמעות.
חכמת היסודות מלמדת ומעניקה כלים רבים כדי לדעת ולממש את עצמנו, אחד הכלים מאפשר ליצור תקשורת ישירה אל כוח הבורא שבנו דרך מערכת התקשורת שנמצאת במרכז האנרגטי "לב", "מתמיר התדרים", החוליה שמקשרת בין הרוח לחומר.

~ החיבור אל הרוח ~

בשיטת תאגיה, השפה בתנועה של יסוד האדמה, ישנו רצף של 9 תרגילים שנקרא "חיבור אל הרוח". כאשר 9 האיכויות שברצף פועלות כולן יחד, נוצרת תקשורת ברורה ומודעת עם הכוח שחי ומפעיל אותנו. 'החיבור' מורגש בגוף באופן עוצמתי, זוהי חוויה שאין מילים לתאר אותה. בנוסף ליצירת הקשר המודע והמוחשי, 9 האיכויות שברצף מבטאות גם את תהליך הבריאה שקיים בכל פעולה, החל מיישום הרעיונות הגדולים ביותר ועד לפעולות הפשוטות ביותר. כשמכינים ארוחה, בונים בית, מקימים עסק, בכל פעילות מהקטנה ביותר ועד המורכבת ביותר, מתקיים אותו תהליך. הבנת השלבים ודיוק כל אחד מהם בהתאם לצורך, מאפשר לנו לממש באופן מדויק את הכוונות ואת החלומות שלנו. כך שתרגול הרצף מביא רווח כפול, אנו מרוויחים תקשורת ישירה וגם יכולת לדייק את הפעולות שלנו במטרה לבטא את הכוונות שבליבנו באופן מיטבי.

תרגילי התאגיה מורכבים מתנועות ונשימות. כל תרגיל מגלם תמצית אנרגטית מרוכזת של אחת מהאיכויות האנושיות: אומץ, שמחה, בהירות, ריכוז, נוכחות, שקט, ועוד. כשאנו מתרגלים איכות מסוימת אנחנו 'מגבירים את עוצמתה', ממש כמו לאמן שריר אנחנו מתאמנים בהפעלת האיכות המתורגלת, באופן מיטבי, אפשר להתאמן להיות שקטים יותר, אמיצים, שמחים ועוד. ההשפעה של התרגול מידית , אנו מרגישים אותה בגוף ובמקביל דרך החשיבה, ההרגשה והפעולה שלנו משתנות בהתאם לאיכות המתורגלת.

אלו 9 האיכויות שברצף "חיבור אל הרוח" שמגלמות את התהליך מרגע שניצת בנו רעיון ועד למימושו במציאות, חיבור רוח וחומר:

1. הגדרת הכוונה - בתחילה עלינו להגדיר באופן מדויק מה הכוונה שלנו, מה אנו רוצים להגשים. יש לצאת לדרך כשהיעד ברור ובהיר. איכות 'הגדרת הכוונה' פועלת ביסוד אוויר ויוצרת את הבהירות הנדרשת כדי לראות נקי וברור.
2. קבלה - לאחר שהכוונה ברורה, עלינו להסכים לקבל את כל מה שיבוא בדרך המימוש. המכונות לקבל מאפשרת גמישות, התמודדות טובה עם אתגרים ויכולת להשתנות כדי להמשיך ולהתקדם ולא להיתקע. תרגול איכות ה'קבלה' פועל ביסוד מים, ומאפשר יכולת הכלה גבוהה, זרימה, גמישות והשתנות.
3. פתיחות - כדי להניע את התהליך אנו זקוקים להתלהבות ותשוקה. איכות ה'פתיחות' מבעירה את התשוקה ומלבה את ההתלהבות.
4. יסודות - איכות 'יסודות' מאפשרת לעגן את הכוונה בחומר, להוריד את הרעיון לקרקע. איכות זו פועלת ביסוד אדמה ומשפיעה מהשורשים העמוקים של הכוונה שלנו. היא מעניקה יציבות ויכולת לבנות. היא מאפשרת לעסוק בקלות בנושאים האדמתיים: בירוקרטיה סדר, משמעת, התמדה וחיבור נכון למציאות החומרית.
5. קשרים - בשלב זה בתהליך הבריאה צריך ליצור מערכת של קשרים בין הרעיון למימוש שלו בפועל. תרגול האיכות מאפשר ליצור קשרים יעילים. מהכוונה המקורית שבליבנו אל כל השותפים למימוש, אל כל האנשים והגורמים האחרים שאנחנו תלויים בהם כדי להצליח, זהו למעשה ניהול של מערכת קשרים מאוזנת בין נתינה לקבלה.
6. הרמוניה - כאשר חמשת השלבים הראשונים התממשו, יש לתת לרעיון להתארגן ולהתהוות במסגרת החומרית, במקום ובזמן. זהו שלב שנדרשת סבלנות על מנת שתיווצר הרמוניה ותואם בין הרעיון, לביטוי שלו במציאות. חוסר סבלנות בנקודה קריטית זו יכול לפגוע בכל התהליך. תרגול איכות ה'הרמוניה' מאפשר להיות סובלניים בזמן שכל המרכיבים חוברים יחד לדבר מוחשי. אפשר להגדיר זאת כזמן שבו הדברים קורים, כל דבר מתיישב במקומו ללא מאמץ. כדי שזה יקרה נדרש מאתנו להיות במצב תודעתי (State of mind) מתאים. תרגול איכות ההרמוניה מאפשר להגיע למצב הזה בקלות.
7. העצמת הכלי - האיכות השביעית מזרימה את האנרגיה העוצמתית שיוצרת את המציאות, דרכנו, אל עולם התוצאות. תרגול איכות זו עוזר לנו לאסוף מספיק אנרגיה כדי לגרום לרעיון להתממש במציאות, כשאנחנו מובילים את התהליך ונמצאים בעין סערת ההגשמה.
8. איזון וביטוי דרך הלב - תהליך הבריאה ממשיך בעולם החומר הדחוס, הזמן והמציאות מכתיבים תנאים שונים ומעשיים ועלינו ללכת באיזון על אף מה שקורה ובזכות מה שקורה, ולשמור בהתמדה על הכוונה המקורית. תרגול איכות 'איזון וביטוי דרך הלב' משמר את התיאום המדויק והמאוזן בין הכוונה לבין המימוש שלה בעולם החומר – זוהי הצעידה בדרך הלב באמונה ובשיווי משקל; זהו שלב חשוב מאוד משום שעם התפתחות הדברים יש נטייה לפעמים לאבד כוח או לשכוח את הכוונה המקורית ולהתרחק למחוזות אחרים שלא תמיד טובים ומדויקים.
9. הטמעה - במידה והלכנו את דרכנו עד כאן באופן נכון הגיע הזמן לראות תוצאות, הגיע הזמן ליהנות מפירות העשייה. בשלב זה הרעיון המקורי שניצת בליבנו נוטע שורשים באדמה ומתגלם כתוצאה אמיתית ומוחשית במציאות. האיכות התשיעית 'הטמעה', מגלמת את סיום התהליך, את ההטמעה של הרוח בחומר וגם את העשרת הרוח בניסיון החיים. תרגול האיכות התשיעית, מחזק את השורשים ואת האחיזה בקרקע ומעמיק את החיבור אל הכוח הבורא.

עברו 9 שלבים של תהליך בריאה ונסגר המעגל שהתחיל כרעיון שניצת בלב בשלב הראשון והמשיך בתהליך שלם עד שלבש צורה חומרית והופיע בחיינו כחוויה ממשית. וכאן בדיוק מתחיל מעגל חדש בספירלת החיים האינסופית. אם מימשנו את מה שהיה עלינו לחוות ולמדנו מהטוב ומהרע שפגשנו, יש לנו את הזכות לקפוץ אל הטבעת הבאה בספירלה.
האיכות העשירית ברצף היא "המרכבה" - זהו המקום של הניסים, של התגלות הנסתר, המקום שבו צירופי המקרים סוגרים מעגל בריאה אחד ופותחים דלתות חדשות בפנינו כדי להמשיך את מסע החיים.
תרגול הרצף "חיבור אל הרוח" מאזן את ארבעת היסודות המעניקים את כוח החיים לתאים שבגופנו ומביא לרמת בריאות גבוהה, לקשר עמוק ואמיתי עם הקול הפנימי שבליבנו וליכולת ללכת באופן מלא את דרך הלב שלנו.

רוצים לחוות ולהרגיש את החיבור אל הרוח? ב DVD "חיבור אל הרוח" תוכלו ללמוד את תרגול האיכויות באופן יסודי במטרה להגשים את חלומות שבלב.חופשי באמת - קורס למימוש הבחירה החופשית


האם אתה באמת בוחר במה שקורה לך? אם כן, אז איך יכול להיות שאתה לא מרוצה ממשהו בחייך? לבחור במשהו זה הרבה יותר מלרצות אותו.

"חופשי באמת"
לממש את זכות הבחירה

בעשרות השנים האחרונות הגענו להישגים טכנולוגיים מרשימים: רק לפני כמאה שנה המטוס הראשון הצליח לטוס והיום רכבים אוטונומיים נוסעים במרחבי כוכב מאדים, עד לא מזמן לא היה אינטרנט ולא סנפצ'ט והיום דור שלם של ילדים לא מבין איך זה בכלל אפשרי להיות "לא זמין". יחד עם ההתקדמות הטכנולוגית יש יותר מהכול אבל נדמה שעל אף שמגוון אפשרויות המימוש התרחב, המרחב האישי הלך והצטמצם. יש יותר לחץ, יותר דרישות אישיות, מחויבויות, והפער בין החופש הפנימי לבין המימוש שלו בחיים, הולך ומעמיק.
יותר ויותר אנשים מספרים שהם חשים כלואים במסגרות מחייבות כמו עבודה ומשפחה, נאלצים לעמוד בהמון לחצים, עושים את מה שצריך ולא את מה שהם רוצים. אנשים מרגישים שהם משתעבדים לסדר יום לחוץ, עמוס וכובל והזכות הבסיסית להרגיש חופשי, נדחקת לשוליים, לזמן אחר שיהיה פנאי עבורה, פנאי שאף פעם לא מגיע. משהו בתחושת החופש הפנימי ובמימוש שלו אבד.
בני האדם נולדו חופשיים ולכן תמיד תהיה להם הכמיהה לחופש אבל שום מוצר חדש שום טכנולוגיה או נסיעה זמנית לחו"ל לא יצליחו לספק את הכמיהה לחופש לאורך זמן, משום שסיפוק זמני שנרכש, יתפוגג ברגע שחוזרים לשגרה המוכרת.

אז מאיפה ניתן להשיג חופש פנימי שיישאר לאורך זמן גם במסגרת השגרה היומיומית?

חופש פנימי הוא מצב תודעתי. בין אם אתה חי במסגרת מגבילה וכובלת ובין אם אתה חי על חוף הים בהוואי, תחושת החופש הפנימי נובעת ממצב תודעתי ואינה תלויה בשום דבר חיצוני: לא בגיל, לא במקום, לא במצב בריאותי ולא בכסף. חופש פנימי הוא מצב שטבוע בך. זהו כוח שאין לו מחיר ולא ניתן לרכוש אותו בשום קניון, מפני שהוא אינו זמני אלא מצב תודעתי קיים ונצחי. חופש פנימי הוא מצב מולד בדיוק כמו אהבה ואף על פי כן, הרבה פעמים אנחנו לוקחים אותו כמובן מאליו, מצמצמים את קיומו בחיים ומוותרים עליו בקלות.

אז מה צריך לעשות כדי להרגיש חופשי?

• להיזכר בקיומו של החופש הפנימי שבך, זה שנולדת איתו, זה שהיה זמין לך כשהיית ילד/ה.
• לחוש אותו בגוף. כשהחופש הפנימי מוביל אותך, זה ניכר בכל תנועה ונשימה שלך.
• להפוך אותו לקבוע ולממש אותו בפועל, במהלך היום יום שלך.

וזה בדיוק מה שלומדים לעשות בקורס "חופשי באמת". בעזרת הקורס תוכל/י להחזיר לעצמך את האפשרות לחיות מתוך בחירה חופשית, לקחת החלטות שמתאימות גם לך וגם לסביבה שלך, תוכל/י לפעול מתוך נאמנות עצמית וגם מתוך שייכות למסגרות השגרתיות ותוכל/י לשמור על חופש התנועה שלך.

הכלים שמוענקים בקורס "חופשי באמת" קלים ליישום, מאפשרים פתיחות מחשבתית ומעניקים את האנרגיה הדרושה לעשיית שינוי קטן או גדול, כדי שתוכל/י לחוות מחדש את הבחירה החופשית שלך. הקורס מורכב משיעורים קבוצתיים, שיעורי בית אישיים וליווי אישי כך שב-12 שבועות תחוש/י שוב את החופש הפנימי שבך ותפעל/י מתוך ידיעה ובחירה חופשית, מבלי להרגיש עוד כבול/ה ומשועבד לשגרת היום יום.

לפרטים והרשמה לקורס הקרוב צרו קשר .